טיפול רגשי לילדים

טיפול רגשי לילדים באמצעות טיפול פסיכותרפי מזכיר לי את המנטרה הידועה ש- "כל מה שילד צריך הוא מבוגר אחד שיאמין בו" - ציטוט מאמרתו של הרב קרליבך.

מיתוסים רבים קיימים לגבי עולמם של ילדים אך האמת היא שכמו מבוגרים גם הילדים נתקלים ביומיום במציאות לא כ"כ סימפטית.

טיפול רגשי לילדים בפסיכוטרפיה

טיפול רגשי לילדים בפסיכוטרפיה

לעיתים הם מרגישים לא מובנים,לא נראים ,לא מוגנים ואפילו לא בטוחים.הנושא מקבל משנה תוקף בעידן המידע והפייסבוק ושאר הרשתות החברתיות. כמו כן אנו חיים בעידן בו כמות קיימת עליה בכמות הגירושין ומצב זה של גירושין וילדים מעורבים משפיע מאד על עולמם של ילדים וחייבים לתת את הדעת על כך.

ילדים מבטאים לא פעם את מצוקתם באמצעות התנהגות כמו :

רגישות יתר … הימנעות … תוקפנות,בעיות התנהגות,חרדות,דכאון,קשיים חברתיים או קשיים בלימודיים.

המציאות המודרנית (עידן המידע והרשתות החברתיות, הרבה גירושין וילדים מעורבים),הצורך של ההורים להשגת רמת חיים גבוהה ודרישות החיים והקריירה מצמצמים את זמן ה"ביחד" של הורים וילדים ואינם מותירים תמיד מספיק זמן להורים להיות קשובים,מבינים וקרובים לרגשות ולתחושות של ילדיהם ולכן הצורך של מתן טיפול רגשי לילדים הולך וגובר בשל נסיבות אלו.

לעיתים מדובר באירוע או בעיה חולפת וההורים מצליחים לטפל בקושי של הילד בעצמם במסגרת המשפחתית.לעתים מדובר בבעיית גירושין וילדים המעורבים בתהליך שלעיתים הוא תהליך ממושך מאד.

כאשר מדובר בהתנהגות הנמשכת לאורך זמן רב והמפריעה לתפקוד היומיומי,לקשריו החברתיים, ללימודים ולהתפתחות התקינה של הילד ,יש מקום וצורך לשקול ייעוץ מקצועי לשם מתן טיפול רגשי לילדים על ידי גורם מקצועי כגון פסיכותרפיסט או פסיכולוג.

במסגרת ובמהלך טיפול בילדים ,במקרים מסויימים מספיקה אולי רק הדרכה הורית כדי להתגבר על הבעיה, ואלו במקרים אחרים קיים הצורך במפגשים משותפים עם ההורים עצמם במהלכו של טיפול בילדים (טיפול משפחתי) ובמקרים אחרים טיפול רגשי לילדים עצמם בתוספת הדרכה של ההורים.

טיפול רגשי לילדים כמו טיפול במבוגרים מחייב בניית תכנית ספיציפית בהתאם לבעייה,לנתונים האישיים וליכולותיו של הילד.

בגילאים מסויימים (במיוחד בגילאים הרכים) טיפול רגשי לילדים מסתכם בשיטת טיפול במשחק ויצירה כאשר אני והילד מדמים בחדר את המציאות הנוכחית באמצעות אביזרי משחק מתאימים,משחקי ספורט או יצירה.

אני מזמין אתכם להיפגש איתי ועם עצמכם לשם ביצוע טיפול רגשי לילדים . מפגש אנושי, ובגובה העיניים.
מפגש בו תוכלו לתת לעצמכם הזדמנות להיות שותפים לבניית מרחב חדש לכם ולילדיכם שיאפשר לכם התחלה חדשה.

מוזמנים להשאיר את הפרטים ב"צור קשר" ואני מבטיח לחזור אליכם …

נכתב ע"י נחל איתיאל google+