טיפול במתבגרים

טיפול במתבגרים באמצעות טיפול פסיכותרפי (טיפול רגשי באמצעות שיחות) מיועד לפתור בעיקר את בעיית המורכבות הרבה אשר מזמן המפגש היום יומי שבין הורים לילדיהם המתבגרים. המתבגר/ת עסוקים בדרך כלל באירועים "הרי גורל" כמו שינויים פיזיים,הורמונאליים ורגשיים משמעותיים ביותר וההורים עומדים מנגד,לעיתים חסרי אונים,הם מעוניינים להיות שם עם המתבגר/ת,לנסות לתמוך ולסייע אך לא תמיד מוצאים את הדרך המתאימה לסיוע ולטיפול במתבגר הן בשל השקעתם מעל הראש בענייני "קריירה" וגם בשל חוסר ידע כיצד נגשים לעניין.

אנו חיים בתקופה דינמית בה מתחוללים שינויים טכנולוגיים עצומים ואחת התוצאות היא הפער בתפיסות העולם ההולך וגדל בין הורים לילדיהם המתבגרים.

טיפול במתבגרים והוריהם בפסיכותרפיה

טיפול במתבגרים והוריהם בפסיכותרפיה

בית הספר כמוסד חינוכי משמעותי עבור המתבגר/ת הולך ומאבד את כוחו.שפע האינפורמציה,הגירויים והאינטנסיביות של תהליכים תקשורתיים יוצרים מציאות דינמית ומסעירה שלעיתים קרובות מעוותת את המציאות האמיתית. "חברים" ווירטואליים בפייסבוק יכולים להיות בני אדם שבמציאות המתבגר לא היה מוכן אפילו לדבר איתם.

במצב זה קל יותר למתבגר/ת להתבלבל,ללכת לאיבוד ולהסתבך בשאלות של זהות,מיניות … ועוד תהיות שונות ומשונות.

המתבגר/ת זקוק/ה במציאות נתונה זו בעיקר להורה מכיל,פתוח,לא ביקורתי ובעיקר הורה המסוגל להוות משענת ותמיכה בזמנים בעייתים.

מנגד, ההורה רוצה לקחת חלק בחיי המתבגר אולם נתקל בחוסר זמן,במחסום או בקושי אחר ובנוסף לכך, לא אחת ההורים חשים דאגה רבה נוכח תפקודו הרגשי החברתי והכללי של ילדם המתבגר ואינם יודעים כיצד להתמודד. זאת בנוסף לעובדה שבימים אלו ההשקעה של ההורים בקריירה היא מעל ומעבר והם אינם תמיד פנויים להיות שם לטובת ילדם המתבגר/ת.

עצם ביצוע של פניה לשם ייעוץ או טיפול במתבגרים והוריהם של המתבגר יכולה לאפשר להורים לפתוח ערוצי תקשורת יעילים יותר ,ליצור הבנה הדדית וכן רגיעה ביחסים טעונים.

לעיתים ההורים הם אלו שחשים במצוקה והם אלו שפונים לבעל מקצוע פסיכותרפיסט או פסיכולוג למטרת טיפול במתבגרים והוריהם ואז הם מבקשים תוך כדי הטיפול גם הדרכה והכוונה בנוגע ליחסם למתבגר .

לעיתים ההורים חשים דאגה בנוגע לתפקודו הרגשי, החברתי וההתנהגותי של בת/נם המתבגר ומבקשים כי הוא זה שיקבל מענה טיפולי  או ייעוצי במטרה לשפר את מצבו.

טיפול במתבגרים והוריהם הינה נישה ייחודית המצריכה הבנה מקצועית רבה של מאפייני גיל ההתבגרות.

מניסיוני,במצבים שנחשבו חסרי סיכוי הן בתפקוד המתבגר והן ביחסים שלו עם ההורים,הרי בתהליך של יעוץ וכן טיפול במתבגרים ובילדים חל שיפור ניכר הן בתפקוד המתבגר עצמו והן ביחסים בין ההורים למתבגר שטופל.

אני מזמין אתכם להיפגש איתי ועם עצמכם במסגרת טיפול במתבגרים ובילדים. מפגש אנושי, ובגובה העיניים.
מפגש בו תוכלו לתת לעצמכם ולמתבגרים שלכם הזדמנות להיות שותפים לבניית מרחב חדש שיאפשר לכם התחלה חדשה.

השאירו את הפרטים בדף "צרו קשר" ואני מבטיח לחזור אליכם …

נכתב ע"י נחל איתיאל google+