אודותי בתור פסיכותרפיסט וניסיוני בתחום טיפול פסיכותרפי

שמי נחל איתיאל, פסיכותרפיסט ועובד סוציאלי,בוגר תכנית פסיכוטרפיה ממוקדת טראומה בנט"ל.בעל ניסיון עשיר של קרוב ל-30 שנה בשיטות טיפול פסיכותרפי הן בשירות הציבורי והן בקליניקה פרטית בכוכב יאיר ובתל אביב. 

אני פסיכותרפיסט העוסק בתחומי טיפול אישי וקבוצתי במבוגרים ,במתבגרים ובטיפול רגשי לילדים.

קצת עלי בתור פסיכותרפיסט מנוסה

תחומי התמחותי בנושא טיפול פסיכותרפי

אלימות במשפחה טיפול אישי וטיפול משפחתי,שליטה בכעסים ומניעת אלימות,בגברים ונשים.

טיפול רגשי לילדים טיפול בבעיות בתפקוד בבית ספר ובבית,קשיים חברתיים וקשיים רגשיים.

טפול במתבגרים ובנוער טיפול בעיות ביחסים עם ההורים, יחסים מעורערים עם הסביבה,קשיים במסגרות חינוכיות, בעיות התנהגות ,נשירה ממסגרת חינוכית ,קשיים חברתיים,קושי במיומנויות חברתיות עם בני גילם.

הדרכה הורית שיפור הקשר הרגשי עם הילדים,נושא הצבת גבולות,שיפור התקשורת והסמכות הורית (סוג של טיפול משפחתי).

כולנו שותפים לצורך הקיומי בו אנו רוצים לחוש  מובנים, בטוחים ואהובים.

כולנו שותפים לרצון שחיינו ילכו בתלם, שנקיים  קשרים תקינים (קרובים ואינטימיים) עם האנשים הקרובים לנו ,שנצליח לממש את עצמנו ,אולם לא אחת

החיים במציאות המודרנית מזמנים לנו התמודדויות רבות ומורכבות  אשר מונעות מאתנו לממש שאיפות אלו

אנו חשים לא אחת מצוקה אישית ,בקושי בבניית זהות מקצועית,קושי במימוש עצמי , קושי ביצירת קשרים ,קושי בהתמודדות עם מצבי חיים מורכבים ,קושי בשליטה על הכעסים ,קושי בקיום יחסים מספקים עם הקרובים לנו , קשיים אלו נובעים לא אחת מהעבר שלנו,מקונפליקטים עם אנשים קרובים ולעיתים מדובר "בהסתבכות פנימית אישית".

פנייה לשם טיפול פסיכותרפי אצל פסיכותרפיסט הינה צעד חשוב ומשמעותי כי בפנייה שכזו, הפונה לוקח אחריות על חייו ומקבל החלטה לשפר את מצבו האישי והמשפחתי .

מנסיוני כפסיכותרפיסט ולאחר שצברתי שעות על גבי שעות של מפגשים טיפוליים אישיים וגם קבוצתיים אני סבור שתהליך הריפוי מתרחש בעיקר תוך חוויה הנוצרת במפגש בין המטפל למטופל.אני מאמין גדול בדיאלוג פתוח וכן וביצירת קשר בגובה העניים.

אני יודע כי פנייה לטיפול אצל פסיכותרפיסט טומנת בחובה הזדמנות להתחלה חדשה.

הקשר שנוצר ביני לבין המטופל כמו בין שני בני אדם הינו בעל פוטנציאל רב וככזה הוא יכול להיות מסקרן,מרתק או מסעיר בכפוף למה שכל אחד מהצדדים יתרום לקשר.

בקשר הטיפולי ,אני מביא את הניסיון רב השנים שלי כפסיכותרפיסט וכן את אהבת האדם הקיימת בי ,היכולת שלי ליצור קשר בגובה העיניים והאמונה שלי כי כל אדם זכאי ויכול לשפר את חייו.

ממפגשים עם בני אדם – מבוגרים,מתבגרים וילדים שהגיעו אלי לטיפולים פסיכותרפיים למדתי המון ובין השאר למדתי כי לכל אחד יש אפשרות להשפיע על איכות החיים שלו ובמיוחד למדתי שאף פעם לא מאוחר לעשות זאת.

וכמו שאמר פעם אדם חכם…"לא עוצמתה של הרוח או כיוונה יקבעו לאן תגיע אלא איך תכוון את המפרש שלך…"

מוזמנים לבקר גם בשאר דפי האתר שלי ואל תשכחו להשאיר את הפרטים ב-"צרו קשר" ואני מבטיח לחזור אליכם …

נכתב ע"י נחל איתיאל google+